انواع موکت

افرادی زیاد در اینترنت به معرفی انواع موکت ها پرداخته اند اما اگر نگاهی به آنها بیندازید میتوان فهمید که اکثر آن مطالب یا کپی شده از سایت های خارجی بوده و یا فقط به معرفی برندی خاص پرداخته اند. قصد ما با نوشتن این مقاله کمک برای معرفی کامل موکت ها و کاربرد های هر کدام از آنها است امیدواریم توانسته باشیم اطلاعت کاملی در رابطه با انواع موکتها تولید کرده باشیم.

موکت ها انواع گوناگونی دارند و از لحاظ مختف میتوان موکت ها را تقسیم و دسته بندی کرد برای مثال از نظر جنس، نوع پرز، نوع کارایی، ایرانی یا خارجی بودن، رنگ ها و … تقسم بندی کرد.

اما به طور کلی میتوانیم انواع موکت ها را به ۳ گروه و دسته اصلی تقسم کنیم که در زیر میتوانید مشاهده کنید ما هر سه را به طور کامل و مفصل مورد بررسی قرار داده ایم

چون که هر کدام از موکتها خصوصیات مختص خود را دارند ما هر کدام را به صورت جداگانه در صفحه ای جدا بررسی کرده‌ایم شما برای اطلاعات کامل در مورد هر کدام که مد نظرتان است برروی همان کلیک کنید.

انواع موکت ها از نظر کاربرد

اگر خریدار هستید و تصمیم به خرید موکت دارید و یا اگر فروشنده هستید و میخواهید در مورد انواع موکت ها و کاربرد آنها اطلاعات کسب کنید ما انواع موکت ها را از نظر کاربرد به این سه گروه تقسیم بندی کرده‌ایم که در زیر با کلیک بر روی هر کدام به آن بخش منتقل میشوید.

موکت هتلی
معرفی موکت هتلی
موکت اداری
معرفی موکت اداری
موکت مسکونی
معرفی موکت مسکونی

دلیل تقسم بندی موکت ها به این سه گروه

موکت‌های اداری، مسکونی و هتلی هر کدام دارای مزایا مختص به خود هستند. برای مثال مواردی که در فهرست پایین مشاهده میکنید چند نمونه از عواملی است که موجب شده موکت ها به این سه نوع تقسیم بندی شوند:

  • الیاف مورد استفاده در تولید موکت‌ها
  • نوع طرح‌های موجود
  • میزان ضخامت و درجه زبری و نرمی
  • بعضی از موکتها برای مکان‌های کم تردد و برخی مناسب مکان‌های پرتردد مانند شرکت‌ها هستند
  • قابلیت شستشوی موکت در محل در بعضی از انواع موکت وجود دارد اما بعضی را نمیتوان در محل شست
  • قابلیت جذب کثیفی متفاوت آنها

انواع الیاف موکت ها

همان طور که اشاره کردیم الیاف مورد استفاده در تولید موکت ها یکی از از اصلی ترین موارد برای تقسیم بندی موکتها هستند که البته برخی از آنها ممکن است از ترکیب چند الیاف تولید شده باشند

انواع الیاف به کار رفته در تولید موکت ها:

الیاف پشم: این نوع الیاف طبیعی بوده و از لطافت و نرمی بیشتری برخوردار است با دوام و مقاوم است و قیمت بیشتری نسبت به سایر موارد دارد.

پلی آمید(Polyamide): این جنس یکی از مناسب ترین الیاف برای تولید موکت‌ها هستند و مناسب برای تولید موکت های اداری میباشد

پلی استر(Polyester): این نوع الیاف از دوام بالایی برخوردار است و حتی در تولید بعضی از لباس‌های ورزشی کاربرد دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا