خدماتی پاک شو

ساعت کاری

8 الی 21

ایام کاری

شنبه الی جمعه

شستشوی چمن مصنوعی

تنها روش شستشوی چمن مصنوعی که در ایران انجام میشود استفاده از دستگاه پولیشر برای شستشو و استفاده از دستگاه های جارو برقی صنعتی برای خشک کردن میباشد که ما هم اکنون این خدمات را توسط پرسنلی مجرب و با مواد شوینده مخصوص ارائه میدهیم.

شستشوی چمن مصنوعی با چه دستگاهی انجام میگیرد؟

افرادی که از چمن مصنوعی در خانه و یا محل کار خود به عنوان کف پوش و یا برای زیبای استفاده میکنند اولین سوالاتی که به ذهنشان میرسد این است که آیا چمن مصنوعی قابل شستشو است یا خیر؟ و برای شستن و تمیز کردن چمن مصنوعی با چه دستگاهی انجام میشود؟

جواب سوال اول بله است. تمامی چمن های مصنوعی قابلیت شستشو در محل را دارند و نیازی به جا به جا کردن و نقل و انتقال آنها نیست.

و در جواب سوال دوم باید گفت که برای شستشوی چمن مصنوعی از دستگاه پولیشر که دارای مخزن آب و مواد شوینده است استفاده میشود دستگاهی که در بالا و در ابتدای صفحه مشاهده کردید دستگاهی است که برای شستن چمن مورد استفاده قرار میگیرد.

نحوه شستن چمن مصنوعی و روش کار

بعد از متصل کردن دستگاه به برق و با فشردن اهرم، دستگاه شروع به کار کرده آب و مواد شوینده به زیر پولیشر اسپری میشود و به صورت همزمان فرچه دستگاه که با الیافی با درجه سفتی متوسط است به صورت دورانی و چرخشی بر روی چمن مصنوعی حرکت میکند و عمل تمیز کردن را انجام میدهد.

و در انتها بعد از شستن کامل چمن، نوبت به جمع آوری آب، کف و کثیفی حاصل از شستشو میرسد که به وسیله جارو برقی صنعتی تمیز میشود.

قیمت شستشوی چمن مصنوعی با دستگاه در محل

قیمت شستن چمن مصنوعی در محل با دستگاه به متراژ آن بستگی دارد و به این نکته توجه کنید که متراژهای کمتر از ۵۰ متر مربع جزء حداقل سرویس ما حساب میشود. در جدول زیر میتوانید قیمت ها را مشاهده کنید

متراژقیمت
۵۰ تا ۳۰۰ متر مربع قیمت هر متر مربع: ۲۷,۰۰۰ تومان
بیشتر از ۳۰۰ متر مربعقیمت هر متر مربع: ۲۵,۰۰۰ تومان
متراژ کمتر از ۵۰ متر مربعهزینه کامل ۱,۳۵۰,۰۰۰ تومان
جدول قیمت شستن چمن مصنوعی با دستگاه در سال ۱۴۰۲

چرا برای شستن چمن مصنوعی باید از دستگاه استفاده کنیم؟

چمن ها هم مانند هر پوشش دیگری بعد از گذشت زمان کثیف خواهند شد و نیاز به شستشو دارند که در این مواقع میتوانید از شیر آب برای شستشو استفاده کنید که در این صورت فقط گردو غبار و آلودگی های سطحی روی آن تمیز میشود.

پس تنها راهکار برای تمیز شدن کامل چمن و روشن شدن رنگ چمن استفاده از خدمات شستشوی چمن مصنوعی با دستگاه میباشد این دستگاه ها دارای پولیشری با درجه زیری بسیار نرم میباشد که دارای مخزن آب و مواد شوینده است و هیچ گونه آسیبی به چمن وارد نمیکند.

در چه فاصله های زمانی باید چمن ها را شست؟

اگر پست ما را که در مورد شستشوی موکت توضیح داده ایم را مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که برای این گونه پوشش ها به طور دقیق نمیتوان زمان معینی را برای استفاده از خدمات شستشوی چمن مصنوعی با دستگاه تعیین کرد.

چون ممکن است این زمان در مناطقی که آلودگی هوای بیشتری نسبت مناطق دیگر دارند کمتر باشد و یا به نحوه استفاده و میزان رفت و آمد آن نیز بستگی دارد

اما به طور کلی میتوان گفت که برای داشتن چمن هایی سالم و زیباتر بهتر است که در سال حداقل ۱ یا ۲ بار از خدمات شستن چمن مصنوعی با دستگاه استفاده کرد.

دلایل جایگزین کردن چمن مصنوعی با چمن طبیعی

از دلایل استفاده از چمن مصنوعی به جای چمن طبیعی میتوان به روش نگهداری آسان و مراقبت بسیار کمتر نسبت به چمن های طبیعی اشاره کرد به گونه ای که نیازی به کود دهی، چمن زنی و آبیاری و رسیدگی مداوم ندارند و در تمام طول سال سرسبز باقی می مانند.

از مزایای دیگر این چمن ها نسبت به چمن های طبیعی موارد زیر هستند که در ادامه توضیح مختصری درباره کدام از موارد درج شده داده شده است

  • نصب بسیار آسان
  • قابلیت جابجایی و حمل
  • قابلیت شستشوی چمن مصنوعی بدون نیاز به جا به جایی
  • قابل تعویض در صورت خراب شدن
  • طول عمر طولانی تر
  • با دوام در مقابل گرما و سرما

دلیل اول نصب بسیار آسان

برای نصب چمن مصنوعی نیازی به چسب زدن، حرارت دادن و یا بند کردن آن بر روی سطح با استفاده از ابزار و وسیله خاصی نیست به عبارتی میتوان گفت که کافیست مانند فرش فقط بر روی زمین پهن و استفاده کرد.

قابلیت جابجایی و حمل

یکی دیگر از مزایای چمن مصنوعی قابلت جابجایی بسیار آسان در مواقع ضروری و یا در صورت نیاز است و یا زمانی که میخواهید برای تغییر محیط یا دکور اقدام کنید به راحتی میتوانید آن را از محل قبلی بردارید و در محل مورد نظر نصب کنید.

قابلیت شستشوی چمن مصنوعی در محل بدونه نیاز به جابجایی

شستن چمن مصنوعی در زمانی که کثیف میشود نیازی به هیچ گونه جابجایی ندارد بلکه در همان جایی که نصب شده است با دستگاه شسته و خشک میشود که این مورد دغدغه همه ما در مورد نظافت چمن را رفع خواهد کرد.

قابلیت تعویض در صورت خراب شدن

هر گاه که قسمتی از چمن مصنوعی به دلیل استفاده مکرر و یا موارد دیگر خراب شد به راحتی میتوانید قسمت مورد نظر را برش دهید و با چمن نو جایگزین کنید.

طول عمر طولانی تر

چمنهای مصنوعی همان طور که از اسمش پیداست کاملا مصنوعی اما بسیار شبیه به چمن طبیعی است و به دلیل جنس پلاستیک مانندی که دارند از طول عمر بسیار بیشتری نسبت به چمن طبیعی برخوردارند و در صورت مراقبت درست سالها طول میکشد تا خراب شود.

بادوام در مقابل گرما و سرما

چمن های مصنوعی بر خلاف چمن طبیعی در مقابل گرما و سرمای حتی با شدت زیاد بسیار مقاوم هستند در واقع در زمستان و تابستان قابلیت استفاده را دارند و تغییرات آب و هوایی هیچ گونه تاثیری بر رنگ و بافت آن ایجاد نمیشود.

نتیجه گیری:

تمام مواردی که در مطالب بالا بیان شده است فقط در صورت شستشوی چمن مصنوعی و نگهداری صحیح از آن صدق میکند به عبارت دیگر حتی اگر از بهترین کف پوش های دنیا هم استفاده کنید اگر به صورت صحیح از آن نگهداری نشود عمر مفیدی نخواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا