نگهداری تشک خوشخواب نقش بسیار مهمی در طول عمر تشک دارد و همچنین کمک میکند تا خوابی راحت و عالی داشته باشید در اینجا نکات و مطالب مفیدی برای راهنمایی در مورد نحوه مراقبت و نگهداری از تشک خوشحواب ، زمان تعویض تشک و تعمیر تشک آرده شده است.

مراقبت و نگهداری از تشک خوشخواب

با پیروی از برخی توصیه های اولیه مراقبت از تشک مانند تمیز کردن منظم تشک و استفاده از محافظ تشک میتوان خیالت از خراب شدن زود هنگام آن جلوگیری کنید اما با رعایت و به کار گیری توصیه ها و نکاتی که در ادامه آورده شده است میتوانید از خراب شدن سطح تشک و خراب شدن فنر های تشک جلوگیری کنید و تا حد زیادی باعث افزایش طول عمر خوشخواب خود شوید.

چرخاندن تشک به صورت دوره ای

این طبیعی است که قسمت هایی از تشک شروع به افتادگی کند و یا در قسمت هایی که معمولا دراز میکشید و یا میخوابید فرو رفتگی دائمی ایجاد شود همه تولید کنندگان و سازندگان تشک خوشخواب برای جلوگیری از ایجاد این مشکل و جلوگیری از نرم شدن و شل شدن یک قیمت از تشک تخت توصیه میکنند که به صورت مرتب تشک را بچرخانید.

استفاده از محافظ تشک

یک محافظ تشک بر روی تشک نصب و قرار میگیرد محافظ تشک به عنوان مانعی برای جلوگیری از ورود کثیفی، عرق، گردو غبار، رطوبت و سایر آلاینده ها به تشک طراحی و ساخته شده است اکثر محافظ های تشک قابلیت شستشو با ماشین لباس شویی را دارند.

اکثر محافظ های تشک ضد آب یا مقاوم در برابر آب هستند که برای جلوگیری از نشت یا مایعات بدن به تشک طراحی شده اند با خشک نگه داشتن تشک، یک محافظ تشک ضد آب نیز می تواند به جلوگیری از رشد کپک و کپک کمک کند.

اکثر محافظ های تشک ضد آب هستند و یا در مقابل آب مقاوم هستند که برای جلوگیری از نشت مایعات و نشت عرق بدن بسیار گزینه مناسبی است با خشک نگه داشتن تشک با استفاده از یک محافظ ضد آب تا حد بسیار زیادی میتوانید از کثیف شدن تشک و خراب شدن آن جلوگیری کنید.

شما میتوانید از هیچ محافظ و روکشی استفاده نکنید و مستقیم از تشک استفاده کنید اما با این کار به دلیل تماس مستقیم پوست بدن با سطح تشک، تشک خیلی زود کثیف خواهد شد و شما مجبور خواهید شد در طول سال چند بار از خدمات شستشوی تشک خوشخواب استفاده کنید.

که این خود باعث خراب شدن پارچه و بافت تشک خواهد شد و از طرفی دیگر باید هزینه زیادی بابت شستن آن پرداخت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا