خدماتی پاک شو

ساعت کاری

8 الی 21

ایام کاری

شنبه الی جمعه

شستشوی فرش ماشینی

در هر خانه ای که فرش وجود داشته باشد از این خدمات یعنی خدمات شستشوی فرش ماشینی استفاده میشود که عده ای این کار خود بر عهده میگیرند و شستن فرش‌ها را در منزل و به روش سنتی انجام میدهند اما اکثریت مردم ترجیح میدهند این کار را به قالیشویی ها بسپارند.

ما در حال حاضر تمامی خدمات مربوط به قالی شویی اعم از ترمیم و بازسازی و شستشوی انواع قالی را در تهران، اسلامشهر، نسیم شهر و پرند انجام میدهیم شما نیز اگر تمایل به استفاده از خدمات شرکت ما را دارید میتوانید از طریق دکمه قیمت شستشوی فرش که در ابتدای صفحه وجود دارد تعرفه ها را مشاهده کنید و سفارش خود را ثبت کنید.

اما ما در اینجا میخواهیم روش شستشوی فرش را که توسط قالیشویی ها انجام میشود برای شما به صورت کامل در اینجا همراه با تصویر توضیح دهیم.

شستشوی فرش ماشینی در کارخانه های قالیشویی چگونه انجام میشود؟

در گذشته که هنوز قالیشویی ها وجود نداشتند قالی ها همگی به یک روش شسته میشد و خشک میشدند اما امروزه که کارخانه های قالی شویی که بصورت صنعی این کار را انجام میدهند اکثریت مردم کنجکاو هستند که ببینند فرش هایی که به این شرکت ها سپرده میشود چگونه و با استفاده چه نوع دستگاه هایی و به چه روشهایی شسته میشود.

در این مقاله فقط روش شستشوی فرش ماشینی نوشته شده اما اگر به دانستن روش شستشوی نوعی خاص از قالی علاقمند هستید میتوانید در سایت ما آن را مطالع کنید برای مثال در هنگام شستن و تمیز کردن قالیها، آنها را تفکیک میکنند و با توجه به نوع قالی، شستشویی متفاوت انجام میدهند که شامل موارد زیر هستند:

  • شستشوی فرش دستبافت
  • شستشوی فرش فانتزی
  • شستشوی فرش ترک و بلژیکی

مراحل شستشوی قالی و فرش ماشینی

کلیه مراحل شستشوی قالی ماشینی از مرحله ابتدایی تا آماده سازی و تحویل به مشتری در طی سه مرحله انجام میشود:

  1. بررسی پشت و روی قالی ها
  2. آماده سازی قالی ها برای شستشو
  3. انتخاب نوع و مقدار مواد شوینده با توجه به رنگ و میزان کثیفی قالی
  4. شستشو و لکه گیری
  5. خشک کردن قالی
  6. بررسی نهایی، کاور و آماده سازی برای تحویل به مشتری

مطالب مرتبط در این زمینه: شستن مبل در منزل، چگونه مبل را بشوییم؟

بررسی پشت و روی قالی ها

وقتی که قالیها برای شستشو و یا انجام خدمات درخواستی به کارخانه برده میشوند اولین کاری که انجام میشود بررسی پشت و روی فرش میباشد تا از عدم پارگی و نداشتن هیچ گونه پوسیدگی اطمینان حاصل کنند تا اگر موردی وجود داشت آن را به مشتری اعلام کنند و فقط در صورت مطلع بودن مشتری از نوع آسیب قالی شستشو انجام میشود.

آماده سازی قالی های برای شستشو

بعد از اینکه قالی ها بررسی شدند و هیچ مورد آسیب دیدگی وجود نداشت آنها را در مقابل دستگاه به ترتیب متراژ فرش بر روی هم و به صورت منظم پارتی میکنند در طی این مرحله اگر قالی ها نیاز به خاک گیری داشته باشند ابتدا خاکگیری انجام میشود سپس آنها را پارتی میکنند.

انتخاب نوع و مقدار مواد شوینده با توجه به رنگ و میزان کثیفی قالی

در این مرحله با توجه به رنگ قالی که روشن است و یا تیره و همچنین میزان و درجه کثیفی قالی، نوع مواد شوینده و لکه بر و مقدار غلظت آن تعیین میشود و درون دستگاه ریخته میشود سپس فرایند شستشو انجام میشود.

شستشوی فرش ماشینی و لکه گیری

دستگاهی که ما برای شستشوی فرش ماشینی از آن استفاده میکنیم کاملا مکانیزه است که دارای چندین برس است که تعدادی از آنها بصورت دایره ای و دورانی عمل شستشو را انجام میدهند و تعدادی از آنها به صورت مسواکی پشت و روی قالی را تمیز میکنند.

بعد از شستشو سطح قالی بررسی میشود تا اگر لکه ای وجود داشت که در طی فرایند شستشو تمیز نشده دوباره توسط پرسنل با مواد لکه بر لکه گیری شود.

برای شستشوی موکت هایی که قابلیت حمل و نقل دارند نیز از همین روش استفاده میشود اما در بعضی از مکان ها مانند ادارات موکت ها قابلیت جا به جایی را ندارند که در این موارد، از مواد مخصوص و دستگاه پولیشر که مخصوص شستن موکت چسبیده به زمین طراحی شده است استفاده میشود.

خشک کردن قالی

بعد از اتمام مرحله شستشوی فرش ماشینی و لکه گیری، سطح و پشت قالی با مقدار زیادی آب آبکشی میشود سپس به صورت لول در آوره میشود و آن را درون دستگاه خشک کن قرار میدهند تا خشک شود قالی ها در این مرحله در حدود ۹۰ درصد خشک میشوند که برای خشک شدن کامل آنها را بر روی داربستهای گیره ای قرار میدهند تا کامل خشک شوند.

بررسی نهایی، کاور و آماده سازی برای تحویل به مشتری

زمانی که قالی ها پس از آبگیری خشک میشود نوبت به آماده سازی برای تحویل میرسد در این مرحله پشت و روی قالی ها مجددا بررسی میشود تا اگر موردی یافت شد که نیاز به برطرف شدن داشت برطرف شود و در نهایت فرشها بدونه هیچ گونه عیب و نقصی لول، کاور و بسته بندی میشود.

سپس با مشتری تماس گرفته میشود و زمان تحویل هماهنگ میگردد در زمان تحویل نیز قالی ها در حضور مشتری باز میشود تا خیال آنها از نظر نتیجه و کیفیت آسوده گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا