خدماتی پاک شو

ساعت کاری

8 الی 21

ایام کاری

شنبه الی جمعه

شستن مبل در منزل
روش های شستن مبل در منزل

چگونه مبل را در خانه بشوییم و تمیز کنیم؟ روش های شستن مبل در منزل؟ چند روش برای مبل شویی ، شستن و تمیز کردن مبل و صندلی وجود دارد؟ اینها سوالاتی هستند که ممکن است برای هر کسی که در خانه مبل و صندلی دارد پیش آید برای شستن مبل راه ها و روش های متفاوتی وجود دارد.

اول بگذارید بگوییم که شستن مبل یک کار تخصصی است که نیاز به دستگاه و مواد شوینده مخصوص دارد و باید توسط افرادی انجام شود که مهارت لازم را داشته باشد تا هیچ گونه آسیبی به پارچه مبل و بدنه مبل ها وارد نشود.

ما اکنون خدمات شستن مبل در منزل را در تهران، اسلامشهر، نسیم شهر، رباط کریم و مبل شویی در پرند را به صورت تخصصی انجام میدهیم و برای هر منطقه به صورت جداگانه سرویس کاران ماهر و با تجربه ای را مستقر کرده ایم تا در کوتاه ترین زمان ممکن سرویس دهی داشته باشیم.

اگر نیاز به این گونه خدمات دارید میتوانید از منوی بالای صفحه خدمات ما را مشاهده کنید، خدمات مورد نظر را انتخاب و اطلاعات لازم را کسب کنید.

شما در هر کدام از مناطق گفته شده که باشید در صورت نیاز به شستن مبل با دستگاه میتوانید از خدمات ما استفاده کنید تا بهترین نتیجه را به شما ارائه دهیم ما تمام توان و تلاش خود را خواهیم کرد تا مبلمان شما را کاملا تمیز و عاری از هرگونه لکه ای به شما تحویل دهیم.

مطالب پر طرفدار: معرفی انواع دستگاه مبل شویی

روش های شستن مبل در منزل؟ چگونه مبل را بشوییم؟

از گذشته تا این لحظه از زمان، مردم برای تمیز کردن مبلها و صندلی های خود راه حل ها و روش های گوناگونی را انجام داده که در زیر میتوانید مشاهده کنید ما همه روش های گفته شده را به صورت مختصر توضیح داده ایم و بهترین گزینه را نیز به شما معرفی میکنیم.

 1. شستن مبل منزل با دستگاه مبل شویی
 2. شستن مبل در خانه با دستگاه بخار شور
 3. شستشوی صندلی و مبل با آب و آب کشی کامل آنها
 4. تمیز کردن سطحی مبلمان و صندلی ها با کف مواد شوینده خانگی

۱- شستن مبل در منزل با دستگاه مبل شویی

اولین روش و بهترین روش که ما و حتی تولید کننده های مبل برای تمیز کردن مبلها و صندلی ها پیشنهاد میکنند شستن مبل در خانه با دستگاه مخصوص مبل شویی است زیرا از مواد شوینده مخصوص و از دستگاه هایی که مخصوص این کار طراحی شده اند استفاده میشود تا هیچ گونه آسیبی به پارچه و اسکلت آن وارد نشود.

نحوه شستشو با دستگاه:

از دو نوع دستگاه استفاده میشود یکی برای شستشو و دیگری برای خشک کردن استفاده میشود در این روش زمان شستشو و زمان خشک شدن به حداقل رسیده و شما میتوانید در کوتاه ترین زمان از مبل ها و صندلی های خود استفاده کنید.

دستگاهی که عمل شستن مبل را انجام میدهد داری مخزن مواد شوینده و آب میباشد که به وسیله پمپ و یا به واسطه باد، مایع به دستگاهی که بر روی آن فرچه نصب شده است انتقال داده میشود و فرچه به صورت چرخشی عمل میکند و عمل شستشو را انجام میدهد این عمل تا تمیز شدن کامل مبلها انجام میشود.

مواردی که دیگران مشاهده کردن >> شستشوی تشک خوشخواب

از این روش برای شستن مبل در منزل، شستن صندلی و تشک خوشخواب نیز استفاده میشود.

نحوه خشک کردن با دستگاه:

بعد از اینکه مبلها و صندلیها کاملا شسته شد و از وجود هیچ گونه لکه ای اطمینان حاصل شد نوبت به خشک شدن آن میرسد. خشک کردن با دستگاه مکش صنعتی انجام میشود این وسیله که معمولا دارای ۲ یا ۳ موتور است با مکش بالایی که دارد تمام کف، چرک و مایعات موجود بر روی آنها را جمع میکند و فقط مقداری نم باقی میماند.

مزایای شستن مبل در منزل با دستگاه:
 • تمیز شدن کامل سطح مبل
 • زمان شستشوی کوتاه
 • دارای دستگاه خشک کن برای به حداقل رساندن زمان خشک شدن
 • آسیب ندیدن پارچه و بدنه مبلها و صندلی ها
 • قابلیت شستن هر گونه مبلی را دارد

۲- شستن مبل در خانه با دستگاه بخار شور

روش دیگری که در گذشته برای تمیز کردن مبلمان و صندلی استفاده میشد استفاده از دستگاه بخار بود این دستگاه دارای منبع آب میباشد که دمای آب به واسطه برق بالا میرود و آن را تبدیل به بخار میکند این بخار با سرعت به سری آن انتقال داده میشود که سری را روی مبلها میکشیدند تا تمیز شوند.

در این روش از دستگاه خشک کن استفاده نمیشود زیرا فقط به مقدار خیلی کمی پارچه مبلها خیس میشودو فقط مقداری نمناک میشود.

نکته: این روش منسوخ شده است و دیگر استفاده نمیشود زیرا قدرت پاک کنندگی بسیار کمی دارد و به مرور زمان باعث آسیب به پارچه میشود و حتی رنگ پارچه را یه مرور زمان تغییر میدهد. اکنون از دستگاه بخار شور بیشر برای پاک کردن سطوح سرامیکی و فلزی استفاده میشود.

۳- شستشوی صندلی و مبل با آب و آب کشی کامل آنها

مردم در گذشته به دلیل نبود وسایل مخصوص مبل شویی مجبور به شستن مبل در خانه خود با استفاده از آب و مواد شوینده ای مانند پودر لباس شویی بودند. در این روش مبلها و صندلی ها را به مکانی مانند حیاط و یا پشت بام منتقل میکردند آنها را کاملا خیس میکردند و با فرچه به جان آن می افتادند تا بلکه تمیز شود

و در خیال خود فکر میکرند چون مبلمان کاملا آبکشی میشوند بهترین روش است غافل از اینکه این بدترین روش ممکن برای شستشوی مبل است از دلایلی که نباید از این روش استفاده کرد موارد زیر هستند:

 • باعث آسیب به اسفنج مبل ها میشود.
 • در مبلهایی که از فنر در داخل آن استفاده میشود باعث آسیب به آن و زنگ زدگی آن میشود.
 • باعث آسیب جدی به بدنه و اسکلت مبلها میشود به خصوص اگر جنس بدنه از چوب باشد.
 • در این روش به دلیل طولانی شدن زمان خشک شدن، روزهای زیادی نمیتوانید از آن استفاده کنید.
 • باعث زرد آب زدن سطح مبل و صندلی میشود.

توجه: توصیه میشود که از این روش هیچ وقت استفاده نشود حتی اگر مبلتان نجس شده باشد.

۴- تمیز کردن سطحی مبلمان و صندلی ها با کف مواد شوینده خانگی

و اما نوبت به آخرین روش یعنی شستن و تمیز کردن سطحی مبلمان با استفاده از شوینده های خانگی است. اگر مبلمانتان زیاد کثیف نیست و نمیخواهید از شرکت هایی که خدمات شستشوی مبل با دستگاه را انجام میدهند استفاده کنید پیشنهاد میکنیم طبق دستور العمل زیر استفاده کنید:

مطالب مفید: نحوه پاک کردن لکه چربی از روی مبل و فرش

روش شستشو و مراحل انجام

استفاده از این روش برای شستن مبل در منزل با مواد شوینده خانگی بهتر است به فروشگاه های مواد شوینده و بهداشتی مراجعه کنید و مایع مخصوص مبل شویی را تهیه کنید اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید محلول مورد نظر را بیابید میتوانید از شامپو فرش استفاده کنید.

یک لیتر از شامپو فرش را با ۱۰ لیتر آب ترکیب و مخلوط کنید و تا زمانی که به مقدار زیاد کف بر روی آن ایجاد شود هم بزنید سپس پارچه ای توری، مانند پارچه پرده و یا حوله ای غیر رنگی انتخاب کنید و به کف آغشته کنید و بر روی سطح مبلمان خود بکشید و این کار را بر روی تمام قسمت های مبلمان و یا صندلی های خود انجام دهید.

لطفا به این نکته توجه کنید که اگر میخواهید بهترین نتیجه را بگیرید پارچه را نباید کاملا خیس کنید و فقط باید آن را به کفی که از شامپو به دست آمده آغشته کنید تا مبلمان خیس نشود در غیر این صورت نتیجه دلخواه به دست نمی آید.

از این روش فقط برای مبلهایی که درجه کثیفی کمی دارند استفاده کنید.

نتیجه گیری:

بر اساس تجربه ای که ما در زمینه مبل شویی داریم و بر اساس مطالبی که در بالا درج شده، بهترین روش برای تمیز کردن مبلها استفاده از دستگاه و مواد مخصوص است و این کار را باید به شرکت هایی که این خدمات را ارائه میدهند واگذار کنید.

اما اگر نمیخواهد این کار را به شرکت ها واگذار کنید و میخواهید خودتان در منزل این کار بر عهده بگیرید پیشنهاد ما استفاده از روش آخر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا